Komu je kurz určen

Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

  • Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.
  • Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.
  • Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy lásky, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého a je schopen uplatnit každý pár bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou věřící. Cílem kurzu nejsou diskuse o víře ale budování osobního vztahu partnerů.
  • Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste na začátku vztahu, jste zasnoubení nebo manželství plánujete, bude pro vás zřejmě vhodnější kurz Příprava na manželství).

Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Smyslem celého kurzu je podpořit rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou potřeba oba. Avšak pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli přednášku poslechnout a udělat si cvičení spolu.